Jít si zasportovat na Letnou

Titulek článku vyjadřuje můj dlouhodobý sen. Chtěl bych, aby občané Prahy 1 měli v docházkové vzdálenosti prostor, kde se budou moci v příjemném prostředí věnovat různým sportům. Takovým přirozeným prostorem jsou Letenské sady, které jsou z velké části Prahy 1 dostupné pěšky. Lidé, kteří bydlí ve větší vzdálenosti, se na Letnou pohodlně dostanou veřejnou dopravou.

Inspirací je Ladronka 

Mnozí občané již samozřejmě Letnou ke sportování využívají i dnes, ale zatím se zde pohybují v prostoru bez veškeré infrastruktury a zázemí. Na Letné je možno bez potíží běhat či jezdit na kole, ale kvalita asfaltu již není zcela ideální pro bruslaře. To je velký rozdíl například oproti Areálu volného času Ladronka, kde je zájemcům k dispozici například téměř čtyřkilometrová inline dráha a nacházejí se zde také sociální zařízení a možnost občerstvení. I proto je Ladronka mimořádně vyhledávanou lokalitou mezi vyznavači aktivního sportování. 

Spolupráce s Prahou 6 a Prahou 7 

Mým cílem je, aby se v obdobně vybavenou lokalitu změnily i Letenské sady. Mají k tomu veškeré předpoklady a pro občany Prahy 1 zároveň ideální polohu. Takový projekt není jednoduchý. Je k němu potřeba dostatek politické vůle a shody, získání potřebných povolení a v neposlední řadě i finančních prostředků. Proto se chci zaměřit na oslovení radnic na Praze 6 a 7, jejichž občané Letnou využívají stejně jako lidé z jedničky. Navrhnu jim projekt vybudování nízkonákladového sportoviště, na kterém by se finančně podílely všechny tři zmíněné městské části. Projekt budu chtít samozřejmě předložit k veřejné diskusi, aby občané vyjádřili svůj názor, co by na Letné přivítali.

Michal Valenta