Myslíme i na drobnosti

Doprava a její řešení se skládá z téměř nekonečné řady zdánlivě nepodstatných drobností, které často unikají očím politiků, ale dokážou pořádně znepříjemnit život občanům.

My na takové drobnosti nezapomínáme, naopak je evidujeme a snažíme se pro ně hledat řešení.

Příkladem jsou chybějící či špinavá zrcadla na nepřehledných výjezdech, úzké jízdní pruhy vedle tramvajových pásů především na mostech, nebo třeba nevhodně umístěné retardéry, jež způsobují ničení dlažby. Některá špatně zvolená či realizovaná řešení jdou zcela proti snaze zlepšit průjezdnost Prahy 1.

Občané Prahy 1 jezdící autem znají situaci, kdy vyjíždějí z ulice Na Rejdišti do ulice 17. listopadu a mají problém se trefit do jízdního pruhu mezi zaparkovanými auty a podélným retardérem umístěným příliš daleko od tramvajových kolejí. Často se řidiči netrefí a odneslo to už pár pneumatik či nárazníků zaparkovaných aut. Podle platné normy je přitom možno posunout retardér blíže kolejím a situaci okamžitě vyřešit.

Podobnou záležitostí je zmiňovaná šířka jízdního pruhu na mostech. Kolik z vás mělo problém vejít se například na mostu Legií mezi obrubník a zuřivě zvonící tramvaj, ve které současně čekali další z vás a nabírali zpoždění. Černé šmouhy na obrubníku a kousky poklic a disků dokazují, kolikrát byl odhad řidiče špatný. Jistě je třeba zlepšovat prostor pro chodce, ale minimálně od poloviny mostu směrem k Národnímu divadlu by jistě mnoho řidičů bylo vděčných za zúžení obrubníku o 15 cm a stejné rozšíření jízdního pruhu. Pár centimetrů by všem ušetřilo spoustu času i problémů.

ODS Praha 1 chce tyto drobné nešvary velmi rychle řešit. Budeme rádi, když na nějaký narazíte a pošlete nám jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..