Školní jídelna ZŠ Brána jazyků ve Vojtěšské ulici

Tak jako v minulém čísle budeme pokračovat v hodnocení školních jídelen na území MČ Praha 1. Tentokrát jsme navštívili školní jídelnu základní školy brána jazyků ve Vojtěšské ulici. Personál této školní jídelny čítá 7 osob na kuchařských pozicích a 2 administrativní pracovnice. Denně se pak v kuchyni této jídelny uvaří na 600 jídel, z kterých se 400 vydává přímo v místě a 200 jídel se vyváží (převážně do školní jídelny v Mikulandské ul.). V této jídelně se stravují i žáci z Gymnázia Jana Palacha.

 

Strávníci mají denně na výběr z jednoho druhu polévky a ze dvou druhů teplých jídel, přičemž jednou za 14 dní je jedno teplé jídlo nahrazováno velkým salátem či jídlem studené kuchyně. K některým jídlům je dále nabízen i malý salát, kompot, či ochucené mléko. Polévku si zde nabírá strávník samostatně z teplého pultu. I v této jídelně probíhá objednávání jídel pomocí objednávkového terminálu nebo přes internet. Objednávka těchto jídel pak musí být realizována minimálně jeden den dopředu.

Zázemí této jídelny prošlo před šesti lety celkovou rekonstrukcí a i zde musíme chválit vzornou čistotu a pořádek. Jediným naším doporučením by byla instalace karuselu na odběr použitého nádobí. To by jednak urychlilo jeho odběr, zamezilo tvorbě front a přeneslo veškeré činnosti spojené s likvidací zbytků a mytím použitého nádobí do zázemí kuchyně. V současné době se použité tácy umývají v prostoru jídelny, což není zcela ideální.

Co se týče personálu, působil na nás velice příjemně a profesionálně. Při naší návštěvě jsme měli možnost i ochutnávky právě vydávaných jídel.

Vybrali jsme si vepřové maso na paprice s těstovinou. Velikost porce, její chuť, vzhled a teplotu musíme hodnotit jen kladně.